Sportuj ve škole bude pokračovat od 1. září 2024. Bližší informace obdrží školy e-mailem a budou zveřejněny zde na webových stránkách projektu.

Distribuce SVŠ: Středočeský kraj

5. 3. 2021

Středočeští lektoři a lektorky projektu Sportuj ve škole již také obdrželi své pomůcky a sady oblečení. My se s vámi rádi podělíme o vzkazy, které k nám po distribuci pomůcek doputovaly od lektorů i ředitelů škol.

BENEŠOV

Již na počátku své pedagogické praxe (r. 1992) zavedl Jindra Slunečko na své škole sportovní kroužky, aby se žáci, kteří mají rádi pohyb, mohli před vyučováním věnovat své oblíbené pohybové aktivitě. Tím se podařilo propojit sportovce amatéry, nesportovce se sportovci, kteří se sportu věnují po vyučování jako profesionálové. Ale zahrát si např. vybíjenou, která je vyloženě sportovní záležitostí, bylo pro ně odměnou. Projekt Sportuj ve škole doplnil sportovní snažení na ZŠ Benešov jak v podpoře finanční, tak i materiální. 

Za sporťáky ze ZŠ Benešov, Jiráskova 888 Jindra vzkazuje:

"V současné době sportovní dění ustalo, ale my jsme připraveni kdykoliv začít. 

Sportu zdar a tomu školnímu zvlášť. Pevné zdraví."

 

KUTNÁ HORA

"Dobrý den, dovolte, abychom poděkovaly za oblečení a pomůcky. Skvělé a moc příjemné... Škoda jen, že nemůžeme "skočit" do tepláků a utíkat s dětmi do tělocvičny. Přejeme pevné zdraví Vám i Vašim kolegům."

- Lenka Kalfiřtová a Michaela Růžičková, ZŠ Kutná Hora, Jana Palacha

MIROŠOVICE

Žáci z malé školy kousek za Prahou žijí sportem ve školním roce i o prázdninách. K aktivnímu trávení volného času mají výborné podmínky v podobě tělocvičny i moderního venkovního areálu. Škola je zapojena do projektu "Sportuj ve škole", který podporuje sportovní aktivity dětí, a to metodikou, distribucí sportovních pomůcek, ale i finančními prostředky.

"Toto vše by nebylo možné realizovat bez ochoty a nadšení lektorů, kteří věnují pohybovému rozvoji dětí svůj volný čas. Všichni doufáme, že se vrátíme k běžnému životu a k aktivitám, které budují vztah dětí ke zdravému životnímu stylu."

- Dagmar Pilousová, ředitelka školy ZŠ Mirošovice

 

Foto: Dominika Pelcová

 

Zpět