Hrát hry, zkoušet nové sportovní aktivity a zároveň se u toho bavit pohybem se svými spolužáky? To vše a mnohem víc čeká na holky a kluky díky projektu „Sportuj ve škole“, jehož spuštění připravujeme.

Od 1. září 2018 tak holky a kluci budou v rámci pobytu ve školní družině zkoušet různé pohybové aktivity od opičích drah a sportovních her až po základy oblíbených sportů, jakými jsou například basketbal či volejbal. Navíc budou navazovat nová přátelství s dětmi i mimo svou třídu a společně cvičit na školních sportovištích, jež velmi dobře znají. Dohlížet na ně bude zkušený cvičitel, kterého práce s dětmi baví a rozumí jí. Školy, které se zapojí do projektu, získají materiální vybavení i finanční ohodnocení pro své cvičitele. Lekce budou probíhat jednu až tři hodiny týdně a budou nabídnuty v rámci pobytu v družině pro děti zdarma.

Projekt „Sportuj ve škole“ navazuje na pokusné ověřování programu s názvem „Hodina pohybu navíc“, které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Během druhého ročníku se do něj zapojilo na patnáct tisíc žáků z 343 škol celé České republiky.

Kategorie: Novinky