Sportuj ve škole bude pokračovat od 1. září 2024. Bližší informace obdrží školy e-mailem a budou zveřejněny zde na webových stránkách projektu.

Sbírání puků

Inspiruj se » Bruslení » Sbírání puků

Děti rozdělíme na dvě družstva. Mezi ně na led nasypeme větší množství puků - 30-50 kusů. Děti stojí v řadě vedle sebe, zády k mantinelu. Úkolem každého dítěte je posbírat co největší počet puků a poskládat si je na mantinel do komínku.

Cestou může vždy sebrat pouze jeden puk. Hra končí, až jsou všechny puky posbírané. Trenér hru vyhodnotí. Každý bruslař si spočítá počet puků ve svém komínku, pak celé družstvo spočítá celkový počet. Vítězí družstvo, které stihne posbírat více puků.

Cíl/účel cvičení + nejčastější chyby, na co si dát pozor: Je důležité, aby děti zvládly základy bruslení, jako je jízda vpřed, brzdění. Dbáme na bezpečnost. Cílem cvičení je týmová spolupráce, zvládnutí pohybu na bruslích vpřed, pády a vstávání.

Obbereitter, ZŠ T.G.M. Třebíč, Komenského

Další inspirace