Aktivity s pomůckami pro žáky s poruchami zraku

Inspiruj se » Cvičení pro žáky se speciálními potřebami » Aktivity s pomůckami pro žáky s poruchami zraku

Cvičení s žáky s poruchami zraku má jistě svá specifika. Aktivity jsou zajímavé a atraktivní, že je bez problému můžeme zařadit do hodin "Sportuj ve škole". Cvičení pomocí balanční podložky - kéž by každá škola vlastnila tyto pomůcky - ve videu uvidíte aktivity, kdy děti pobíhají daným způsobem mezi podložkami a reagují na zvukový signál. Když se podložky dají za sebe a přidají se další pomůcky, vznikne zajímavá překážková dráha.

Cvičení s gymnastickým míčem - děti v této ukázce cvičí klidné vyrovnávací cviky i se s velkými míči dokáží hodně vyřádit! V poslední ukázce se děti věnují cvičení na žebřinách.

Cíl/účel cvičení + nejčastější chyby, na co si dát pozor: Pomůcky pro žáky s poruchami zraku jsou velké a barevné, aby dětem nedělal problém pohyb mezi nimi. Žáci při změně činnosti reagují na zvukový signál. Účel těchto cvičení je orientace v prostoru, balanční cvičení, správné držení těla, všeobecný pohybový rozvoj, radost z pohybu.

Tomáš Konder, ZŠ pro žáky s poruchami zraku, Náměstí Míru, Praha