Hodina florbalu

Rozvoj florbalových dovedností v rámci florbalové hodiny začíná úvodní zahřívací částí – žáci se orientují v prostoru, rozcvičují se a plní pokyny vyučujícího. Zahřívací části hodiny je pohybová hra s florbalovou holí – žáci mají svoji florbalovou hůl. Jeden ze skupiny hráčů florbalovou hůl nemá – je to tzv. honič. Chytí-li honič někoho, dotyčný mu předá florbalovou hůl a z hráče bez hole se stává nový honič.

Číst více…

Krytí a odebírání míčku

Florbal krytí a odebírání míčku: Všichni hráči se pohybují na vymezeném prostoru  a kryjí si svůj míček. Ve výhodné situaci se snaží odebrat míček ostatním tak, aby se míček dostal mimo vymezený prostor.  Je vhodné se řídit pravidlem – Pokud vidíš soupeřovi do očí = vyčkej, pokud vidíš jeho záda = napadej.

Cíl/účel cvičení + nejčastější chyby, na co si dát pozor: Cílem je jak práce s florbalovou holí a zpracování míčku, tak taktika při nácviku hry. Pozor na zapojení všech žáků do aktivity.

Lubor Maněk, ZŠ Židlochovice