Projekt nebyl v roce 2021 ze strany MŠMT zatím vyhlášen.

Sportuj ve škole

Ani jedno dítě nestojí a nenudí se. Všichni sportují, všichni se společně baví. Popsaný sen tělocvikáře či trenéra? Kdepak, takhle probíhá Sportuj ve škole na 1000 školách! Před či po skončení výuky cvičitelé učí děti základům oblíbených sportů, jakými jsou basketbal, volejbal či fotbal. Využívají u toho vyzkoušené metody navržené odborníky ze sportovních organizací. Zároveň také rozhýbávají děti pomocí nejrůznějších her, opičích drah a dalších zábavných sportovních aktivit.

Lekce Sportuj ve škole probíhají jednu až tři hodiny týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol a jsou v rámci pobytu ve školní družině zdarma. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři, trenéři, aprobované učitelky 1. stupně ZŠ či družinářky - všichni, kteří si užívají práci s dětmi.

Projekt Sportuj ve škole navazuje na pokusné ověřování programu s názvem "Hodina pohybu navíc", které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 29 let organizuje volný čas dětí a mládeže na školách. Do projektu je zapojeno více než 30 000 žáků z 954 škol celé České republiky.