Do projektu se může zapojit každá škola, která se řádně přihlásí, to znamená vyplní a odešle přihlášku. V kalendářním roce 2019 bude podpořeno 1000 zaregistrovaných škol. V současné době je možnost registrace uzavřena! Pro rok 2019 se školy mohou hlásit do databáze náhradníků, v případě uvolnění kapacity projektu budou kontaktovány.

Load More

Každý cvičitel získá hrubou mzdu ve výši 300 Kč za lekci, které mu na základě podepsané dohody o provedení práce a výkazů realizovaných hodin zašle každý měsíc Asociace školních sportovních klubů. Zároveň obdrží ověřenou Metodiku MŠMT pro rozvoj všeobecného pohybu pro následující sporty: fotbal, basketbal, házená, volejbal, ragby a bruslení.

Load More

Sportovat mohou holky a kluci 1. až 5. ročníku zapojených základních škol, které navštěvují školní družinu a do hodin pohybových aktivit je přihlásí rodiče. Pokud se v rámci dané školy kapacita 30 dětí na lekci nevyčerpá, mohou se k hodinám zapsat také děti, jež školní družinu nenavštěvují. Každé dítě může navštěvovat maximálně 1 lekci týdně. Za každou školu mohou v rámci „Sportuj ve škole“ cvičit až 3 různé skupiny o maximální kapacitě 30 dětí/skupina.

Load More

Holky a kluci se prohání po sportovištích v rámci fungování školní družiny. Přesnou hodinu lekcí si může dle svých potřeb určit každá škola sama. Lekce trvá 45 minut.

Load More

Sportoviště i vybavení pro celoroční realizaci lekcí zajišťuje škola. Vždy tedy záleží na jejích možnostech, běžně však hodiny probíhají na krytých i venkovních školních sportovištích. V případě vybraných hodin (např. výuka bruslení) se děti přesouvají i mimo školní prostory.

Load More

Lekce vedou aprobovaní učitelé tělesné výchovy, učitelé 1. a 2. stupně, vychovatelky školní družiny, případně trenéři. Cvičitele si zajišťuje každá škola samostatně.

Load More

Základním podkladem pro náplň lekcí je ověřená Metodika MŠMT z projektu Hodina pohybu navíc. Obsah lekcí upravují cvičitelé sami dle toho, co jejich malé „cvičence“ nejvíce baví. Zmíněný materiál jim pomáhá sestavit hodiny pro všeobecný pohybový rozvoj i vybrané sporty – fotbal, basketbal, házená, volejbal, ragby a bruslení.

Load More

Za organizaci, zabezpečení a realizaci projektu včetně bezpečnosti a ochrany žáků zodpovídá škola. Řídící tým projektu z Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) zašle po skončení projektu k vyplnění formu evaluační zprávy, na jejímž základě škola vyhodnotí průběh a výsledky projektu za příslušné období.