Chystáme druhý ročník Vzdělávacích dní

12. 2. 2021

Loni v srpnu se do vzdělávacích dnů zapojilo 172 škol a přes 5 tisíc dětí. Letos by letní doučování mohlo být desetkrát větší. Projekt připravuje Asociace školních sportovních klubů. Start je ale v rukou Ministerstva školství.

Na Základní škole Pod Vinohrady v Uherském Brodě pořádají už 14 let letní sportovní příměstské tábory. Kvůli covidu ale loňský ročník padl. Místo toho se však pro školu otevřela možnost zúčastnit se letních vzdělávacích dnů, tedy pilotního projektu zaměřeného na doučování žáků základních a středních škol, kteří se kvůli koronaviru museli od března do června vzdělávat především doma.

"Obrovská výhoda byla, že to bylo pro děti zdarma. Myšlenkou programu bylo, aby se skloubily zábavné vzdělávací aktivity s volnočasovými, a toho jsme se drželi," popisuje ředitel školy Zdeněk Moštěk.

Šest skupin dětí, dohromady tedy 83 žáků, tak v průběhu srpna navštívilo planetárium, podnikalo enviromentální aktivity nebo se učilo během návštěvy zoologické zahrady. A vždy odpoledne žáci sportovali.

Takových škol bylo loni 172. Nejvíce vzdělávacích dnů proběhlo v Moravskoslezském, Zlínském a Jihomoravském kraji. Celkem jich bylo 1 289 s kapacitou 16 929 míst. Letního doučování se zúčastnilo 5 209 žáků, někteří absolvovali jeden den, další hned několik.