Zjednodušený basketbal

Inspiruj se » Basketbal » Zjednodušený basketbal

Zjednodušený basketbal je kolektivní míčový kontaktní sport, ve kterém se dva týmy s pěti hráči (není nutné, může být u začátečníků více či méně) v závislosti na velikosti hřiště a dovednostech cvičících snaží získat co nejvíce bodů vhazováním míče do otevřené švédské bedny (obr.1, 2) a zabránit protihráčům, aby body získali. Děti nesmí s míčem běhat, max. jeden až dva kroky. Principem je akce "hoď a běž". Předpokládáme, že hráči, kteří tuto aktivitu provozují, již trénovali driblink, přihrávky a střelbu na koš. (obr. 3,4). U menších dětí střílíme do beden, na nižší koše, větší děti mohou hrát na koše nainstalované v tělocvičnách. (obr. 5)

Obměna - přidáním třetí bedny, popřípadě i třetího družstva (trojúhelníkové umístění)

Obměna - holky proti holkám a kluci proti klukům

Cíl/účel cvičení + nejčastější chyby, na co si dát pozor: Cílem aktivit je procvičení basketbalových dovedností a získání prvních zkušeností ze hry. Pro přehlednost při hře doporučujeme pro jednotlivá družstva použít rozlišovací dresy.

Roman Říha, ZŠ Purkyňova, Vyškov